Naturalne procesy starzenia się

Nasza skóra codziennie narażona jest na działanie licznych substancji szkodliwych. Wśród nich najłatwiej wymienić chociażby zanieczyszczenia zawarte w powietrzu, a będące wynikiem przedostawania się do atmosfery spalin. Każdego dnia nasza skóra narażona jest na silnie wysuszenie oraz utratę cennych składników, w tym takich jak kolagen naturalny, który stanowi główny składnik komórek.

Utrata odpowiedniego nawilżenia sprawia, że znacznie szybciej postępują procesy starzenia się skóry, jak również pojawiają się pierwsze zmarszczki a skóra jest sucha. Warto odpowiednio nawilżać i dbać o skórę, aby jak najdłużej cieszyła swoim pięknym wyglądem. Co ciekawe, nasza skóra powinna być odżywiana nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Tak kompleksowe działania sprawią, że nasza skóra będzie jędrna i sprężysta.

Co odpowiada za procesy starzenia się?

Największym wrogiem naszej skóry jest brak wody oraz odpowiedniego nawilżenia. Warto wspomnieć, iż nawilżenie to nie tylko stosowanie odpowiednich kremów, ale przede wszystkim dobra dieta, bogata w wodę oraz składniki mineralne. Taki sposób odżywiania uwzględnia przede wszystkim warzywa i owoce, ale również wodę niegazowaną. Warto zwrócić uwagę na jej skład. Za utratę sprężystości skóry odpowiada kolagen naturalny – stanowi on jeden z podstawowych elementów budujących komórki, warunkuje wiele procesów oraz wspomaga odbudowę naturalnej sprężystości tkanek ciała, w tym również skóry.

Na procesy starzenia się skóry wpływ mają również takie czynniki jak stres czy zmęczenie – niedosypianie,

długie narażanie na sytuacje stresowe oraz psychicznie wyczerpujące wpływają nie tylko na nasze samopoczucie ale i stan skóry. Poprzez zmęczenie oraz napięcie psychiczne skóra szarzeje, znacznie szybciej traci wodę.

Warto zwrócić uwagę, iż kolagen naturalny, wraz z upływem lat, jest coraz słabiej odnawialny. Jego niedobór, poza przesuszeniem skóry, może również powodować matowienie włosów, ich wypadanie, łamliwość paznokci.

Czym jest kolagen naturalny?

Kolagen naturalny to preparat pozwalający codziennie dostarczyć odpowiednią dawkę kolagenu do naszego organizmu. Aktywne białko wnika głęboko w skórę, nawilżając ją oraz umożliwiając regenerację komórek. Co istotne, preparaty z kolagenem zalecane są przede wszystkim osobom, które w wyniku wypadków czy skaleczenia posiadają blizny. Kolagen naturalny stymuluje ich rozbijanie oraz przywracanie skórze naturalnego wyglądu i struktury. Istnieje wiele rodzajów kosmetyków, które posiadają różnorodne odmiany kolageny – wiele z nich poświęconych jest do pielęgnacji najdelikatniejszych części ciała, takich jak dekolt, powieki. Co ciekawe, kolagen naturalny posiada również szerokie zastosowanie w chorobach przyzębia, paradontozie oraz chorobach związanych z anginą oraz stanami zapalnymi organizmu. Kosmetyki z zawartym kolagenem doskonale sprawdzają się również podczas masażu – produkt wnika głęboko w tkanki odbudowując je i przywracając im sprężystość. Kosmetyki z kolagenem pozwalają również na zmiękczanie zrogowaciałego naskórka oraz odcisków.