ILE KOSZTUJE MALOWANIE PROSZKOWE

Jeśli szukasz możliwości odświeżenia bramy czy też elementów roweru, na pewno zastanawiasz się, ile kosztuje malowanie proszkowe. Dokładna kwota będzie oczywiście zależała od specyfiki robót oraz konkretnego wykonawcy. W dzisiejszym tekście postaramy się jednak przedstawić ogólne zasady wyceny.

ILE KOSZTUJE MALOWANIE PROSZKOWE I CO WPŁYWA NA CENĘ?

Malowanie proszkowe jest dosyć prostym procesem. Większość osób zleca je jednak profesjonalistom. To z prostego powodu. Sprzęt do tego typu odświeżania jest kosztowny i nie opłaca się go kupować do pojedynczego projektu.

Cena za pokrycie konkretnego elementu farbą proszkową będzie zależała od kilku czynników:

• Materiał: Koszty zmieniają się w zależności od metalu, z jakiego wykonany jest dany element. Cena za malowanie proszkowe stali będzie więc o wiele niższa, niż w wypadku na przykład aluminium.

• Stan elementu: Przed przystąpieniem do wykonania pracy właściwej trzeba oczyścić powierzchnię. W dużym skrócie stopień jej zużycia będzie wpływał na to, jak dużo zapłacimy za proszkowanie.

• Lokalizacja: To może oczywiste, ale i tak warto wspomnieć. Cena będzie zmieniać się w zależności od regionu kraju. Za malowanie proszkowe na terenie Warszawy zapłacimy krocie. Jeśli zdecydujemy się na korzystanie z usług na przykład firmy Kolorbud z Kielc, już możemy liczyć na o wiele bardziej przystępną ofertę.

MALOWANIE PROSZKOWE – CENA ZA RÓŻNE RODZAJE ELEMENTÓW

To że zapłacimy więcej za malowanie stali niż aluminium to informacja cenna, ale mało precyzyjna. Dlatego zamieszczamy też przykładowe ceny ze malowanie różnego rodzaju elementów:

• malowanie wraz z proszkowaniem standardowych felg samochodowych będzie kosztowało w przybliżeniu sześćdziesiąt złotych.

• malowanie proszkowe ramy od motoru to cena od stu pięćdziesięciu do trzystu złotych. Kwota zależy od rodzaju materiału.

• z kolei pomalowanie całej ramy do roweru to już kwoty około czterystu – pięciuset złotych. Tutaj na usługę zazwyczaj składa się też rozłożenie roweru na części.

Oczywiście tego typu zabiegi to nie tylko motoryzacja. W kolejnym paragrafie odpowiadamy na pytanie, ile kosztuje malowanie proszkowe bramy.

MALOWANIE PROSZKOWE – ILE KOSZTUJE W PRZYPADKU BRAMY?

Posiadacze domów jednorodzinnych często zastanawiają się właśnie, ile kosztuje malowanie proszkowe bramy. Tutaj ciężko podać jednoznaczną odpowiedź. Te elementy różnią się od siebie rozmiarami, a poza tym są mocno nieregularne. Dlatego właśnie tego typu usługi wyceniane są indywidualnie. Należy się nastawiać na koszty rzędu trzydziestu – trzydziestu pięciu złotych za metr kwadratowy.