Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek?

Ślub to bardzo ważne wydarzenie, do którego trzeba się w odpowiedni sposób przygotować. Należy zadbać między innymi o staranny wybór obrączek. W salonach jubilerskich znajdziesz zarówno obrączki z różowego złota, jak i z platyny czy tytanu. Bardzo ważne jest więc to, abyś wspólnie ze swoją drugą połówką podjął dobrą decyzję. Jeśli zwrócisz uwagę na różne kryteria, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że uda Ci się wybrać obrączki, z których Ty i Twoja miłość będziecie zadowoleni. 

Zwróć uwagę na to, z czego wykonane są obrączki 

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek, musisz przyjrzeć się przede wszystkim kruszcowi, z którego są wykonane. Zdecydowana większość osób decyduje się na kupno biżuterii wykonanej z klasycznego złota. Nie ma się temu co dziwić, bo jest to ponadczasowy kruszec. Obrączki wykonane ze złota charakteryzują się eleganckim wyglądem i na pewno przypadną do gustu miłośnikom tradycyjnych rozwiązań. Jeśli jednak żółte złoto niekoniecznie Ci się podoba, być może Twoją uwagę przykują wyroby z różowego złota. Do rozważenia jest także zakup obrączek z platyny, która jest jednak zdecydowanie droższa. Niemniej jednak, na uwagę zasługuje jej wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia. Niektórym do gustu przypaść mogą także obrączki tytanowe. Metal ten polecany jest przede wszystkim osobom, które borykają się z alergiami. Tytan jest także bardzo wytrzymały, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się tym, że na Twojej obrączce szybko pojawią się rysy. Jeśli Ty i Twoja druga połówka nie możecie zdecydować się na konkretny metal, dajcie sobie czas. Przejrzyjcie różne propozycje sklepów jubilerskich i postawcie na tę, która najbardziej przypadnie Wam do gustu. 

Przyjrzyj się detalom

Na co zwrócić uwagę przy zakupie obrączek, jeżeli chcesz mieć pewność, że będziesz z nich zadowolony w stu procentach? Na pewno na detale! Powinieneś zastanowić się przede wszystkim nad tym, czy zależy Ci na prostocie, czy może wręcz przeciwnie. Sporo zakochanych par decyduje się na zakupienie klasycznych obrączek, bez żadnych ozdób. Niemniej jednak, dla niektórych takie rozwiązanie nie będzie odpowiednie. Jeśli poszukujesz obrączek, które bardziej się wyróżniają, śmiało możesz postawić na te zdobione kamieniami szlachetnymi bądź cyrkoniami. Wybór ich rodzaju i koloru zależy oczywiście od Ciebie. Sporo par decyduje się na obrączki zdobione niewielkich rozmiarów brylantami. Niektórzy zaś stawiają na biżuterię zdobioną rubinami, które są powszechnie uznawane za symbol płomiennego uczucia.

Odpowiedni rozmiar to podstawa

Jeśli chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru obrączek, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że ważny jest nie tylko ich wygląd, ale również to, aby były funkcjonalne. Najważniejszy wydaje się więc dobór odpowiedniego rozmiaru. Najlepiej byłoby po prostu dokonać osobistej przymiarki obrączek w sklepie jubilerskim. Jeśli jednak decydujesz się na zamówienie biżuterii online, możesz poprosić o specjalny miernik. Zazwyczaj wysyłany jest on za darmo. Dzięki niemu, Ty i Twoja druga połówka dowiecie się, jakie rozmiary obrączek będą dla Was odpowiednie. Nie należy decydować się ani na zbyt ciasne, ani też na nieco luźne obrączki. Wówczas ich codzienne użytkowanie mogłoby być niewygodne.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Przy wyborze obrączek należy zwrócić swoją uwagę także na ich grubość. Niektórzy preferują wyrazistą, rzucającą się w oczy biżuterię. Dla innych najodpowiedniejsze będą zaś cienkie, eteryczne obrączki. W tej kwestii należy brać pod uwagę przede wszystkim swoje własne preferencje. Przyjrzyj się także temu, z jakiej próby złota bądź innego kruszcu wykonana jest biżuteria. Poszczególne próby mogą różnić się między sobą wytrzymałością czy kolorem. Dla zdecydowanej większości par planujących wspólną przyszłość istotna jest także cena obrączek ślubnych. Staraj się jednak zwracać swoją uwagę przede wszystkim na ich jakość. W końcu tego rodzaju biżuteria ma Ci służyć przez długie lata. Lepiej byłoby więc, gdyby była wykonana w sposób staranny.