Nowoczesne aranżacje ogrodu – jak wyglądają?

Planując aranżację ogrodu, należy wziąć pod uwagę architekturę budynku. Jeśli dom wykończony jest w stylu nowoczesnym, nie należy urządzać terenu wokół niego w stylistyce rustykalnej czy staroangielskiej. Ogród powinien odpowiednio współgrać z budynkiem i tworzyć spójną całość. Zatem, jak zaaranżować teren przydomowy, aby pasował do nowoczesnego obiektu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części artykułu.

Jak zaaranżować ogród w stylu nowoczesnym?

Nowoczesny ogród to ten, w którym króluje prostota i minimalizm. Nie może panować w nim przepych i chaos. Zdecydowanie nie należy umieszczać w nim nadmiernej liczby ozdób i wielobarwnej roślinności. W nowoczesnym ogrodzie musi rządzić porządek i ład. Powinny znaleźć się w nim elementy o formach geometrycznych i powtarzalne akcenty dekoracyjne. Warto umieścić w nim formowane krzewy i ozdoby wykonane ze szkła, metalu czy kamienia. Bardzo ważny jest również dobór odpowiednich mebli ogrodowych. Najlepiej wybrać te minimalistyczne, utrzymane w stonowanych kolorach. W nowoczesnym ogrodzie warto umieścić także kamienne bądź betonowe ściany, placyki żwirowe i zbiorniki wodne. Świetnym dodatkiem będą również nowoczesne rzeźby i fontanny oraz solidne donice o prostych formach.

Nowoczesne aranżacje ogrodu – jakie ozdoby wybrać?

Aranżując nowoczesny ogród, należy również zastanowić się, jakie rośliny w nim umieścić. Przede wszystkim powinny królować w nim kwiaty i krzewy o stonowanych barwach. Warto postawić na rośliny zimozielone i iglaki o prostej formie. W ogrodzie nowoczesnym świetnie sprawdzą się także różaneczniki, magnolie, lawendy, hortensje i funkie. Wspaniałym dodatkiem będą również ozdobne trawy.

Jakie meble wybrać do nowoczesnego ogrodu?

Wybierając meble do nowoczesnego ogrodu, warto postawić na modele minimalistyczne i funkcjonalne. Powinny być one wygodne i dobrze współgrać z estetyką budynku. Najlepiej postawić na meble o prostych formach, utrzymane w klasycznych, stonowanych barwach. W nowoczesnych ogrodach świetnie sprawdzają się leżanki, podwieszane fotele i sofy. Rewelacyjnym rozwiązaniem są także meble modułowe. Najlepiej sprawdzają się te wykonane z aluminium i technorattanu, czyli materiałów odpornych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Chcesz urządzić nowoczesny ogród? Skorzystaj z pomocy specjalistów!

Zaaranżowanie ogrodu w stylu nowoczesnym to nie lada wyzwanie. Aby robił on wrażenie i jednocześnie był funkcjonalny, musi zawierać kilka ważnych elementów. Ponadto urządzając nowoczesny ogród, trzeba potrafić odpowiednio łączyć materiały, kolory i wzory. Niestety nie jest to proste zadanie. Wymaga ono sporej wiedzy. Na szczęście na rynku dostępne są profesjonalne firmy oferujące budowę ogrodów. Poznań to jedno z miast, w którym można znaleźć specjalistów od projektowania i zakładania nowoczesnych przestrzeni przydomowych. Dzięki pomocy ekspertów od budowania ogrodów w Poznaniu Twój teren nabierze elegancji i będzie zachwycał swoją estetyką i funkcjonalnością. Ponadto będzie perfekcyjnie dopasowany do budynku.